Fajna restauracja włoska w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w Polsce najczęsciej spotykany typ gastronomii. Cenimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, treściwe oraz ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej wrażliwi konsumenci próbują rzadsze potrawy takie jak canelloni, polentę czy desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją warto zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu są też nie tak typowe włoskie potrawy, czy lista win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i jedzenie z różnych miejsc kraju. Dobra włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski klimat.

Włoska kuchnia jest łatwa, ale to nie oznacza, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Dobre wina włoskie

Żadna restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać trunków. Posiłek w klimacie włoskim koniecznie powinien zawierać też wino. Odrobina alkoholu to we Włoszech reguła. włoska restauracja w centrum Krakowa Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie chianti, lombardyjskie franciacorta oraz pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać szeroki wachlarz win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która umie podać nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film