hydrolat na trądzik różowaty

Preparatynaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie używane, ponieważ mało w nich syntetycznych akcesoriów, konserwantów, barwników oraz złych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę i przyzwoicie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź też roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, bo hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Znakomicie łagodzi cerę po depilacji bądź też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dołożyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku lub ewentualnie rozcieńczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niezwykle delikatne, można je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dobrać wedle ukochanego zapachu lub właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, jednakowoż oraz o przyrodę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.