Kraków- inteligentne i nowoczesne miasto

Wśród licznych województw w kraju, miasto Kraków wyróżnia się nie jedynie w obszarze kultury i rozrywki, ale też na wielu odmiennych obszarach. Zaczyna być miastem przyjaznym do mieszkania. Przekształcenia, które stały się udziałem miasta w niedawnych latach dają poczucie, że Kraków naprawdę pnie się w górę.
Pomocne przekształcenia w Grodzie Kraka.
Co niezłego wypracowano w trakcie niedawnego okresu? Wielość napraw i nowości inwestycyjnych jest spora. Niezwykle wsparły rząd w tym aspekcie dotacje EU, z których miasto niemało korzysta. Dynamiczne akcje w obszarze pozyskiwania dofinansowania sprawiły, że małopolska uzupełniła się o świeże drogi, ekologiczne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, oraz potrzebne obiekty dla ludności.
Niemałe innowacje są niewidoczne dla standardowego obywatela. Nie znaczy to jednak, że nie istnieją. Zazwyczaj nie interesują nas historie, które nie są ściśle z naszymi potrzebami związane. Statystycznemu obywatelowi Krakowa wydaje się, że w regionie za mało się dzieje. Podczas gdy miasto zmienia się z każdym miesiącem. Innowacje w zakresie zarządzania śmieciami, budowie oraz unowocześnianiu siatki wodociągowej, stawianie filtrów akustycznych to tylko część zmian, które pozwalają mieszkańcom pełniej oraz bardziej komfortowo żyć. Miasto rozwija się też pod kątem opcji rozrywkowych. Moc miasta idzie w górę dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. takie miejsca przyciągają gości z innych miast do przyjazdu.
Rozpoczynane dzięki radnym akcje nie tyczą się tylko samego środka miasta, ale również są połączone z całym regionem. Wobec tego lepiej nie utyskiwać tylko zobaczyć zmiany w które obrodził Kraków.
Następne lata – jeśli uda się utrzymania tempa innowacji – pozwolą miastu zostać prawdziwą metropolia.
kultura w Krakowie