Kraków przygotowuje się na wybory

Jednym spośród trudnych przeszkód w lwiej części miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Polskie miasta nie są zaadaptowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki został zapoczątkowany przez wzrost liczby pojazdów na krajowych szosach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie powinno rozpocząć niemalże każda gmina jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli polepszyć wygodę krakowian a także usprawni integralność gospodarki Krakowa.

Spośród innych gmin, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie mocno się wybijają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować dużo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych trzeba wymienić:
w pełni elektryczną linię autobusową – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto ma remont przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi połączeniami i naprawy istniejących połączeń tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Prezydent miasta Krakowa
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i odporna. (jednym z takich wzorów może być ścieralna powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga jeszcze wielu zmian i nowych pomysłów, by jeździło się po nim wygodnie. Zarówno samochodem, ale również komunikacją miejską. Ale widać jasno, że całość jest na prostej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.