Profesjonalne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

W dzisiejszych czasach kobiety przeważnie dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa przeróżna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los własny i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/neonatologia

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Dziś w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy mogą liczyć na fachową opiekę powiązaną z okresem ciąży i połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, wobec tego również kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez specjalistów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jednakowoż w głównej mierze także ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje bezlik radości, jakkolwiek także o jego zdrowie trzeba dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, dlatego również zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących szczególne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci tworzone są fenomenalne warunki lekarskie. Lekarze troszczą się nie tylko o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, niemniej jednak też o ich komfort oraz dobre samopoczucie, które ma prawo rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.